Краєзнавство на Соснівщині

Бухалюк Наталія Федорівна 
працює керівником гуртків  з 2004 року. Організовує роботу творчих
об’єднань „ Робота з природним матеріалом”, „Аплікація соломкою”, „Робота з солоним тістом”, які формують та виховують  у дітей національну свідомість, любов до рідного краю, його природи та культурної спадщини.
Дата народження  20 лютого 1975 р.
Загальний стаж  педагогічної  діяльності (роботи за спеціальністю) 10 років, 
Освіта (освітньо-кваліфікаційний рівень,  найменування навчального закладу, 
рік його закінчення, спеціальність) спеціаліст, Приватний вищий навчальний заклад «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені Степана Дем”янчука» у 2008р., «Початкове навчання».
 









 
 
 


                              Власюк Галина Віталіїївна

2.    Дата народження 17.06.1974 р.

3.    Місце роботи, посада:  Соснівський будинок дітей і молоді, керівник творчих об’єднань „М’яка іграшка”, „Клаптикова пластика”, „Крій та шиття”


4.    Адреса навчального закладу: смт. Соснове, вул. Шевченка, 9, Березнівського р-ну,  Рівненської обл., тел. 2-72 - 04

5.    Освіта:  середня , Березнівське ПУ - 4,

6.    Спеціальність за дипломом: кравець

 

                                                        Вироби






                                                    Кузьмич      Неля

     

                                                      Аркадіївна

 1. Прізвище, ім’я, по батькові   Кузьмич Неля Аркадіївна

2. Рік народження: 1964  


3. Освіта: вища, Дрогобицький педагогічний інститут  


4. Спеціальність за дипломом: вчитель німецької та французької  мов

5. Місце роботи: Соснівський Центр еколого-натуралістичної та туристсько-краєзнавчої творчості

6. Стаж безпосередньої педагогічної роботи: 25 р.

Кузьмич Неля Аркадіївна працює керівником гуртків „Художня вишивка”, „В’язання шпицями та гачком” з 2007 року. За час роботи  проявила себе сумлінним, відповідальним і наполегливим працівником. Неля Аркадіївна добре володіє знаннями з педагогіки, етики, дитячої психології, оскільки має високий професіоналізм та чималий досвід роботи з дітьми в школі. На заняттях гуртків вона часто застосовує різні форми подання вихованцям нової інформації, експериментує, аналізує, - і це, безумовно, дає свій результат. Вже на першому році навчання діти вправно володіють голкою, гачком та шпицями, добирають орнаменти, кольорову гаму, виконують творчі роботи з  художнього набивання,в’язання шпицями та гачком, вишивки .

Прояви дитячої наполегливості і фантазії відображаються у їх творчих роботах, які  займають призові місця на конкурсах,виставках районного та обласного рівнів. Це спонукає педагога до подальшого пошуку та втілення в життя творчих ідей.

Неля Аркадіївна постійно працює над вдосконаленням та поповненням навчально-матеріальної бази гуртків, розробляє ескізи, технологічні карти, підбирає матеріали для навчально-тренувальних робіт. Працює над поповненням навчально-методичного забезпечення кабінету.

 Навчальний кабінет гуртків художньої вишивки оформлено творчими роботами дітей, виконаними в різних техніках. Педагог неодноразово організовувала персональні виставки кращих творчих робіт своїх вихованців як в стінах закладу, так і в загальноосвітніх навчальних закладах.

 
 
 
 
 
 




 
                    Літвинчук Анатолій Богданович

1.     Дата народження:       02.02.1966 р.

2.    Домашня адреса:          с. Губків,

                                       Березнівський р-н,

                                      Рівненська обл.

3.    Телефон:                               067-724-43-71

4.     Освіта:                                   середня спеціальна, Рівненський

                                              сільськогосподарський технікум

5.     Стаж роботи:                         26 р.

6.    Позашкільний заклад, у якому працює:

 КЗСоснівський Центр еколого-натуралістичної та туристсько-краєзнавчої творчості”

7.    Адреса навчального закладу:

                                                    смт. Соснове, вул. Шевченка, 9,

                                             Березнівського р-ну,  Рівненської обл.

8.     тел.                                        2-72 - 04

9.    Гурток або інше творче об’єднання:

                                                   Початкове технічне   моделювання”,

                                             „Повітряні змії”, „Художнє різьблення”,

                                            „Художня обробка деревини”
 












 
 


 
                Стахнюк Світлана Миколаївна
Дата народження  01 березня 1974 року
Посада, яку займає педагогічний працівник, стаж роботи на займаній 
посаді на час атестації керівник гуртків комунального закладу 
«Соснівський Центр еколого-натуралістичної та туристсько-краєзнавчої 
 творчості Березнівської районної ради», 3  роки
Загальний стаж  педагогічної  діяльності (роботи за спеціальністю) 3 (3) роки
Освіта (освітньо-кваліфікаційний рівень,  найменування навчального закладу, 
рік його закінчення, спеціальність) вища, спеціаліст, Заочний народний 
 ніверситет мистецтв, 1998, образотворче мистецтво.
 
 

 



Історія Соснового
Селище Соснове , Березнівського району , Рівненської області.
Соснове (Людвипіль до 1946 р.) – селище міського типу,центр селищної ради. Розташоване за 29 км від районного центру, населення по селищній Раді на сьогоднішній день – 3876 жителів. Селищній раді підпорядковані села Адамівка,Великі селища, Вілля, Іванівка ,Глибочок.
Назва Соснове походить від слова сосна, однак назва була нав’язана владою , що була на той час.  Більш давньою та оригінальною є назва Людвипіль.  Перша згадка про заснування Людвиполя жителями містечка Губків в 1708 році після руйнування його шведськими військами ,які рухалися на схід. Більш давні легенди свідчать ,що в одного з власників цих територій було дві дочки Марина і Людмила, і як в ті часи було престижно засновувати нові поселення ,або перейменовувати старі в честь  своєї родини.Саме два поселення ,які лежали на березі р. Случ отримали назви в честь Людмили. Інша легенда розповідає про красуню Людмилу ,Яка пожертвувала своїм життям спасаючи людей від татарської навали.Вдячні односельчани і назвали поселення Людвипіль  в честь Їхньої спасительки . Після приєднання Правобережної України до Росії з 1795 року Людвипіль входить до складу Ровенського повіту. На початку 19ст. в Людвиполі діяла суконна мануфактура . У 1820 році поміщиком Понінським було відкрито папірню ( паперову фабрику). У 1828 році папірня давала продукції  200 стіп різних сортів паперу , але вже у 1842 році вона не діяла і була  знищена внаслідок пожежі у 1858 році . Завдяки вигідному розташуванню – через Людвипіль йшли торгові шляхи , швидко розвивалась торгівля. Водним шляхом сплавляли ліс  і перевозили різні товари. Тільки в 1850 році від Людвипільської пристані відправлено 89 плотів з товарами на суму27,5 тис. Крб.. На початку 20 ст. у Людвиполі була лікарня та аптека. В містечку був винокурний завод , середній річний рибуток від якого становив 6 тис.крб.. при 7-ми робітниках. Ярмарки в Людвиполі проходили  12 червня,28 жовтня, 4 грудня і 8 числа кожного місяця . За часів польської окупації з 1925 року Людвипіль був центром Соснівської гміни  Костопільського повіту до Другої світової війни на території Людвиполя проживало населення , різне за релігійним і національним складом : українці, поляки,євреї ,німці. Тут проживало найбільша на Волині єврейська община. З 1939 року – входить до складу Радянської України. З 1940 року населений пункт був районним центром.В роки другої світової війни фашисти створили тут гетто , де в 1942 році було розстріляно 3000 євреїв.  В 1943 році на території Соснового діяли загони повстанської армії Бульби-Боровця . Повстанці воювали з німецькими військами.7 березня 1946 рку Соснівський район ввійшов до складу Березнівського району.
На території селища протікає річка Случ. Довжина русла річки Случ від початку до впадіння у Горинь , становить 451 км. Має вузькі заболочені заплави де створено численні водосховища. Поблизу селища Соснового по обидва береги Случі розкинулося справжнє диво — природний заказник "Соколині гори". Загальна площа заказника становить 510 га. Це мальовниче місце з виходами гранітних порід висотою окремих скель до 25 м, вкритих сосновими, грабовими, дубово-сосновими, дубово-грабовими лісами. А ще це південно-західна межа поширення рододендрону жовтого, який ще називають азалією понтійською, основний ареал якої — Кавказ та Мала Азія. Тут зустрічається низка рідкісних та малопоширених видів, серед яких — рослини із Червоної книги України (ковила пірчаста) та Європейського Червоного списку (смілка литовська).Чарівний куточок природи, який ще називають "Надслучанською Швейцарією", овіяний легендами, приваблює до себе мандрівників багатогранністю ландшафтів, своєрідністю геологічної будови, прозорістю струмків і озер, багатством флори та фауни. Цей край недарма називають перлиною України.
Соснове зв’язане з обласними та районними центрами автошляхами . Селище повністю електрифіковане та газофіковане.
В наш час виробничу сферу селища представляють Соснівський держлісгосп, ТОВ «Тандемсвіт», Рембудсервіс , ковбасний цех ,та інші підприємства.
До соціальної сфери відносяться Соснівська гімназія, дошкільний навчальний заклад ,будинок культури, публічно-шкільна бібліотека,будинок дітей і молоді,Соснівська районна лікарня, 29 магазинів , 4 об’єкти громадського харчування. З кожним роком зростає купівельна спроможність населення,збільшується товарооббіг.
В Сосновому розміщений Комунальний заклад охорони здоров’я «Соснівська районна лікарня».  Сюди відносять : відділення швидкої медичної допомоги, терапевтичне відділення, поліклінічне відділення,стоматологічна поліклініка. На території селищної Ради є три фельдшерсько-акушерських пункти.
В Соснівському Навчально-виховному комплексі «Гімназія- загальноосвітня школа І ступеня» навчається 464 учні. Учні гімназії мають можливість відвідувати курси комп’ютерної грамотності , із задоволенням відвідують філію музичної школи ,що діє при гімназії.
1967 році відкрито професійно-технічне училище будівельників . За час свого функціонування Соснівський ПТНЗ підготував і дав професійну путівку в життя понад 7 тисячам робітників. З липня 2005 року Соснівський ПТНЗ набув нового статусу і нині – це ДПТНЗ «Соснівський професійний ліцей » . Змінювалися назви навчального закладу , але незмінною залишається основна мета – підготовка кваліфікованих робітників для будівельної галузі області, району.
 
В селищі функціонує заклад Еколого натуралістичної та туристсько-краєзнавчої творчості. Його історія розвитку:  23 грудня 1957 року відкрито районний Будинок піонерів.1998 р. - перейменовано в Будинок дітей і молоді. 2001 р. - створено Центр духовної культури.
2001-2005 рр. - проведено спільну науково-дослідну роботу з Лабораторією інноваційних виховних технологій РДГУ з проблеми "Розвиток духовності особистості школяра в умовах позашкільного закладу."
За роки свого існування позашкільний заклад зміцнив і розширив навчальну і матеріальну базу. Для успішного проведення освітньо-виховного процесу працює вісім гурткових кімнат, майстерня, актова зала. Роботу очолюють 12 педагогів.
В Сосновому з 1961 року діє Будинок культури .При ньому організовано гуртки художньої самодіяльності .Тут організовуються свята до визначних і пам’ятних дат . Обладнано кімната ,де відбувається реєстрація шлюбів .
Завжди людно у міській бібліотеці для дорослих  , яка розташована у хорошому світлому приміщенні . Фонд бібліотеки становить 8000 примірників.В селищі  також функціонують дитяча та шкільна бібліотеки . В 2010 році міська бібліотека виграла проект програми Бібліоміст і завдяки цьому проекту отримала 4 комп’ютери з підключенням до Інтернету,принтер та сканер.Завдяки цьому бібліотекарі мають можливість надавати більше послуг користувачам  по задоволенню їх інформаційних запитів.
На території селищної Ради функціонує дошкільний заклад «Берізка». Заклад мають змогу відвідувати близько 100 дітей.
В Сосновому діють релігійні громади.Це : Свято-Троїцька парафія Сарненської Єпархії Української Православної Церкви с.Великі Селища Березнівського району,Свято-Володимирська парафія Сарненської Єпархії Української Православної Церкви смт.Соснове Березнівського району,Свято-Петро- Павлівська парафія Сарненської Єпархія Української Православної Церкви,Українська Православна Церква –Київського Патріархату,Релігійна громада незалежних євангельських християн,Релігійна громада християн віри євангельської.
Енциклопедія історії України: в 5 т. / ред. В. А. Смолій. — К. : Наук. думка. — 2003. — Т. 1: А-В. — С. 228. Енциклопедія сучасної України. — К. : НАН України. — 2003. — Т. 2: Б-Біо, 2003. — С. 503–504. Березнівщина — поліський край / ред. Т. Л. Андрієнко. — Рівне: РДТУ, 2001. — 81 с. Літопис Березнівщини: наук. записки Березнів. краєзн. музею. Вип. 1. — Рівне: Возень, 2011. — 224 с. Шейкіна К. О. Культура: мистецтво, архітектура, наука та освіта, релігія / К. О. Шейкіна. — Х. : Веста, 2011. — 64 с. Березнівська районна рада Рівненської області [Електронний ресурс ] : сайт. — Режим доступу: http://www.berezne-rada.rv.ua/. — Назва з екрана. 


Підготувала Геращенко Н.Я.

 



 

  

Немає коментарів:

Дописати коментар